Geacht college,
Naar aanleiding van het bericht op Omroep Brabant[1] over de zonnetempel 'Lux et Terra' op het gelijknamige landgoed te Lierop, waar een beeldend kunstenaar al 50 jaar (zonder subsidie) in harmonie met de natuur een zonnetempel bouwt met hergebruik van cultuurhistorische materialen, heeft de PVV-fractie de volgende vragen.
Geacht college,
Afgelopen vrijdag werd bekend dat meer dan 300 Nederlandse en Belgische musea, festivals en theatergezelschappen niet meer willen samenwerken met Israëlische culturele instellingen. Ze willen zich met deze boycot zogenaamd ‘uitspreken tegen het genocidale geweld van Israël tegen Palestijnen in Gaza en de bezetting van de Westoever’.[1] De PVV-fractie in Noord-Brabant spreekt haar verontwaardiging uit over deze absurde boycot. Deze actie, onder het mom van protest tegen vermeend ‘genocidaal geweld’ en ‘apartheid’, vormt een eenzijdige en schadelijke aanval op een democratische bondgenoot van Nederland en Noord-Brabant. Het is voor de PVV onacceptabel dat Brabantse culturele instellingen, zoals o.a. Het Zuidelijk Toneel, Theaterfestival Boulevard, DansBrabant, Kunstpodium T en BredaPhoto[2], die provinciale subsidies ontvangen, zich hierbij aansluiten.
Daarom de volgende vragen:
Geacht college,
De PVV-fractie heeft kennisgenomen van het bericht[1] dat er op het voorplein van het provinciehuis een koffiekar is geweest, bemand door asielzoekers uit AZC Pettelaarpark, met als doel om een brug te slaan met de Bossche samenleving. Ook is duidelijk geworden dat de CdK een bezoek aan dit project heeft gebracht[2].
Hierover hebben wij de volgende vragen: